News Center >

Nielsen Z Pierwszą Lokalną Certyfikacją Digital Ad Ratings

3 minute read | November 2020

Nielsen przeprowadził pierwszą lokalną certyfikację w ramach pomiaru kampanii Digital Ad Ratings dla aplikacji mobilnej Listonic.

W momencie gdy tylko ok. 1/3 emitowanych kampanii trafia do odpowiednich osób, warto weryfikować i optymalizować kampanie korzystając z zaufanych i sprawdzonych narzędzi oraz profesjonalnych wydawców.

Digital Ad Ratings daje możliwość pomiaru kampanii online na wszystkich urządzeniach, ale by zmierzyć aplikację mobilną potrzebna jest jej certyfikacja, która polega na przeprowadzeniu testów potwierdzających zgodność parametrów przekazanych do kampanii. Nielsen przeprowadził dotychczas globalnie certyfikację ponad 250 platform i wydawców na całym świecie, cieszymy się, że Listonic jako pierwsza firma w Polsce dołączyła do tego grona. Mamy nadzieję, że wzmocni ona wśród wydawców aplikacji trend dbałości o jakość i transparentność w internecie – mówi Justyna Porębska, Digital Projects Manager w Nielsenie.

– Listonic to profesjonalny i wiarygodny wydawca oraz właściciel aplikacji, z której produktów korzysta już 1,5 MLN osób na całym świecie, a rocznie firma przeprowadza ponad kilkaset kampanii reklamowych. Obecnie, dzięki certyfikacji DAR, klienci Listonic zyskali dodatkowy argument potwierdzający jakość i wiarygodność realizowanej współpracy. Zdecydowaliśmy się na certyfikację DAR Nielsena, aby jeszcze lepiej poznać odbiorców reklam w naszej aplikacji mobilnej. Bardziej precyzyjne dopasowanie reklam pozwoli na bardziej efektywne wykorzystanie dostępnych formatów – mówi Małgorzata Olczak, Client Success Manager w Listonic.

Listonic to lista zakupów na smartfony nr 1 w Polsce i w ponad 50 krajach na świecie. Z aplikacji korzysta ponad milion konsumentów, oszczędzając czas i pieniądze podczas zakupów. Listonic umożliwia producentom FMCG i właścicielom sieci handlowych precyzyjne dotarcie do odpowiedniego konsumenta, oferując szereg rozwiązań reklamowych oferowanych pod siecią TylkoFMCG.pl.

Digital Ad Ratings zapewnia ciągły, codzienny, szczegółowy pomiar widowni kampanii w obszarze digital, zarówno na komputerach jak i urządzeniach mobilnych, w tym także na aplikacjach mobilnych, uwzględniające duplikację między urządzeniami. Posiada szereg dodatkowych funkcjonalności takich jak weryfikacja widoczności emitowanych reklam, tzw. viewability, czy system pozwalający na wyodrębnienie odsłon emitowanych w sposób nieprawidłowy, np. przez różnego rodzaju boty czy też fraudy.

About Nielsen

Nielsen Holdings plc (NYSE: NLSN) to globalna firma zajmująca się pomiarami i analizą danych, która zapewnia najbardziej kompletny i wiarygodny obraz konsumentów i rynków na całym świecie. Nielsen jest podzielony na dwie jednostki biznesowe. Nielsen Global Media dostarcza mediom i branży reklamowej bezstronne i wiarygodne wskaźniki, które tworzą wspólne zrozumienie branży niezbędne do funkcjonowania rynków. Nielsen Global Connect zapewnia producentom i sieciom handlowym FMCG dokładne, praktyczne informacje i analizy oraz pełny obraz złożonego i zmieniającego się rynku, których branża potrzebuje do wprowadzania innowacji i stałego rozwoju. Nasze podejście łączy dane własne Nielsena z innymi źródłami, aby pomóc klientom na całym świecie zrozumieć, co się dzieje dziś, co się dziać będzie jutro i jak najlepiej wykorzystać tę wiedzę. Nielsen (firma z listy S&P 500) działa w ponad 100 krajach, obejmując ponad 90% ludności świata. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę www.nielsen.com